11ο Φεστιβάλ Ντοκιμαντέρ Θεσσαλονίκης-Εικόνες του 21ου Αιώνα. 13-22/3/2009. Πρόγραμμα Προβολών

Πρόγραμμα Προβολών:

Παρασκευή, 13 Μαρτίου 2009

image

Ο κόκκινος αγώνας / Τσάο Γκαν

ΑΚΜΗ

13:00
Το σχολείο του τσίρκου – 103′
Γκούο Τζινγκ, Κε Ντίνγκντινγκ, Κίνα

15:30
Kassim the Dream – 87′
Κιφ Ντέιβιντσον, ΗΠΑ, Γερμανία

18:00
Τα παιδιά των φρεατίων – 117′
Τάρο Τακαχάσι, Ιαπωνία

20:30
RiP: To μανιφέστο του remix – 80′
Μπρετ Γκέιλορ, Καναδάς

OΛYMΠION

20:30
Ο κόκκινος αγώνας – 70′
Τσάο Γκαν, Κίνα

0:30
Κάθε βηματάκι – 95′
Τζέιμς Ντ. Στερν, Άνταμ ντελ Ντέο, ΗΠΑ

ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ

13:00
Με θέα στη θάλασσα – 82′
Νίκι Γκόγκαν, Πολ Ρόουλι, Ιρλανδία

15:30
Άλλος πλανήτης – 95′
Φέρεντς Μολντοβάνιι, Ουγγαρία

18:00
Γλέντι γενεθλίων ή… Mία βουβή βαλκανική ιστορία – 67′
Φώτος Λαμπρινός, Ελλάδα

20:30
Ένας δρόμος για τη Μέκκα – Το ταξίδι του Μουχάμαντ Άσαντ – 92′
Γκέοργκ Μις, Αυστρία

23:00
Η ζωή μου μέσα – 120′
Λουσία Γαχά, Μεξικό

TZON KAΣΣABETHΣ

13:30
Στην άκρη του κόσμου – 97′
Νταν Στόουν, ΗΠΑ

15:30
Ο παράδεισος της Σάντρα – 74′
Μαριάν Ρουσί, Γαλλία

17:30
Αυτή η σκόνη των λέξεων – 59′
Μπιλ Ρόουζ, ΗΠΑ

17:30
Βαρκελώνη ή θάνατος – 51′
Ιντρίσα Γκιρό, Γαλλία

20:00
Βαλεντίνο: ο τελευταίος αυτοκράτορας – 95′
Ματ Τάιρναουερ, ΗΠΑ

22:30
Σέλια η βασίλισσα – 84′
Μάριο ντε Βαρόνα, Τζο Καρντόνα, ΗΠΑ

ΣTAYPOΣ TOPNEΣ

14:30
Η μοναχική ζωή των γερανών – 27′
Ίβα Ουέμπερ, Μεγ. Βρετανία

14:30
Οι σοφέρ της Αποκάλυψης – 52′
Αλεξάντρου Σόλομον, Ρουμανία

17:00
Η καρδιά της φάμπρικας – 129′
Βίρνα Μολίνα, Ερνέστο Αρδίτο, Αργεντινή

19:30
Κεϊσκάμα – Μια ιστορία αγάπης – 90′
Μίκι Ρεντελίνγκχουις, Νότια Αφρική

22:00
Τυφλές αγάπες – 77′
Γιουράι Λέχοτσκι, Σλοβακία

Πρόγραμμα Προβολών:

Σάββατο, 14 Μαρτίου 2009

image

Βικτωρία Θεοδώρου: Τα κύματα που με
δίδαξαν το ανυπότακτο / Κώστας Νταντινάκης

ΑΚΜΗ

13:00
Άλλος πλανήτης – 95′
Φέρεντς Μολντοβάνιι, Ουγγαρία

15:30
Βικτωρία Θεοδώρου: Τα κύματα που με δίδαξαν το ανυπότακτο – 80′
Κώστας Νταντινάκης, Ελλάδα

18:00
Αυτή η σκόνη των λέξεων – 59′
Μπιλ Ρόουζ, ΗΠΑ

18:00
Βαρκελώνη ή θάνατος – 51′
Ιντρίσα Γκιρό, Γαλλία

20:30
Κρίση του Καπιταλισμού «Τι σημαίνει να ζει κανείς;» – 59′
Γιώργος Κεραμιδιώτης, Ελλάδα

20:30
Το βλέμμα του ζώου – 16′
Άγγελος Πανάγου, Ελλάδα

OΛYMΠION

13:00
Το τσίρκο Ροζέρ – 90′
Ρόμπιν Μπλάιλι, ΗΠΑ

15:00
Άνθη της Ρουάντα – 24′
Νταβίδ Μουνιόθ, Ισπανία

15:00
Μια ανθούσα επιχείρηση – 52′
Τον βαν Ζάντβορτ, Ολλανδία

17:30
SOS Ζώα σε κίνδυνο – 26′
Άγγελος Κοβότσος, Ελλάδα

17:30
Οι κρεμαστοί κήποι της Σάντα Εμίλια – 60′
Φλόορ Κόι, Σιμπέλ Μπιλγκίν, Ολλανδία

22:30
Άσωτοι γιοι – 86′
Κίμπερλι Ριντ, ΗΠΑ

0:30
Γιουσού Ν’ Ντουρ: Φέρνω αυτό που αγαπώ – 102′
Ελίζαμπεθ Τσάι Βασαρχέγι, ΗΠΑ

ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ

13:00
Η φυλή του ακορντεόν – 87′
Στέφαν Σβίτερτ, Ελβετία-Γερμανία

15:30
Συκοφαντία – 93′
Γιοάβ Σαμίρ, Αυστρία-Δανία-ισραήλ-ΗΠΑ

18:00
7915 χλμ – 106′
Νίκολαους Γκαϊράλτερ, Αυστρία

20:30
Γερές ρίζες: Το όραμα της Ουανγκάρι Μαθάι – 80′
Λίσα Μέρτον, Άλαν Ντέιτερ, ΗΠΑ

23:00
Αλήθεια, να το κάνω; – 86′
Ισμαΐλ Νετζμί, Τουρκία

TZON KAΣΣABETHΣ

20:00
Αντουάν – 82′
Λάουρα Μπάρι, Καναδάς

22:30
Έρωτας εξ αποστάσεως – 88′
Μάγκνους Γκέρτεν, Έλιν Γιόνσον, Σουηδία

ΣTAYPOΣ TOPNEΣ

19:30
Η βασίλισσα κι εγώ – 89′
Ναχίντ Πέρσον Σαρβεστανί, Σουηδία

22:00
Το απόρρητο – 81′
Πίτερ Γκάλισον, Ρομπ Μος, ΗΠΑ

Πρόγραμμα Προβολών:

Κυριακή, 15 Μαρτίου 2009

image

Ο Πειραιάς του Γιάννη Τσαρούχη / Φώτος Λαμπρινός

ΑΚΜΗ

11:00
Το τσίρκο Ροζέρ – 90′
Ρόμπιν Μπλάιλι, ΗΠΑ

13:00
Έρωτας εξ αποστάσεως – 88′
Μάγκνους Γκέρτεν, Έλιν Γιόνσον, Σουηδία

15:30
Το δέος της μεγάλης σκιάς – 21′
Μανώλης Δημελλάς, Φίλιππος Αλαβέρας, Ελλάδα

15:30
Φρίξος – 63′
Εμμανουήλ Τσελεντάκης, Ελλάδα

18:00
Βικτωρία Θεοδώρου: Τα κύματα που με δίδαξαν το ανυπότακτο – 80′
Κώστας Νταντινάκης, Ελλάδα

20:30
Κατασκευάζοντας συναίνεση: Ο Νόαμ Τσόμσκι και τα ΜΜΕ (Μέρος A’: Ο έλεγχος της σκέψης σε μια δημοκρατική κοινωνία/Μέρος B’: Ενεργοποιώντας τη διαφωνία) – 167 (95 & 72)’
Πίτερ Ουιντόνικ, Μάρκ Άκμπαρ, Καναδάς

OΛYMΠION

13:00
Η μητέρα – 80′
Αντουάν Κατέν, Ελβετία

15:00
Η ζωή μου μέσα – 120′
Λουσία Γαχά, Μεξικό

17:30
Το σχολείο του τσίρκου – 103′
Γκούο Τζινγκ, Κε Ντίνγκντινγκ, Κίνα

20:30
Αγαπητέ Ζάκαρι: Γράμμα σ’ ένα γιο για τον πατέρα του – 93′
Κερτ Κένι, ΗΠΑ

22:30
Η γοργόνα και ο δύτης – 86′
Μερσέδες Μονκάδα Ροδρίγες, Μεξικό-Ισπανία

0:30
Bombing – 27′
Άγγελος Αθανασόπουλος, Δημήτρης Νικολόπουλος, Ελλάδα

0:30
Ρυθμοί και ρίμες – 77′
Νίκος Σκαρέντζος, Ελλάδα

ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ

13:00
Συκοφαντία – 93′
Γιοάβ Σαμίρ, Αυστρία-Δανία-ισραήλ-ΗΠΑ

15:30
Ο κόκκινος αγώνας – 70′
Τσάο Γκαν, Κίνα

18:00
Τα παιδιά των ορυχείων – 45′
Ροδρίγο Βάσκες, Μεγ. Βρετανία

18:00
Τρία τάματα για τρεις ψυχές – 43′
Ντιέγο Ριβέρα Κον, Μεξικό

20:30
Persona Non Grata – 90′
Φάμπιο Ούιτακ, Βέλγιο

23:00
Πετώντας μ’ έναν κινητήρα – 51′
Τζόσουα Ζ. Ουάινσταïν, ΗΠΑ

23:00
Τα παιδιά της πυράς – 73′
Ρατζές Σ. Τζάλα, Ινδία

TZON KAΣΣABETHΣ

13:00
Ο Πειραιάς του Γιάννη Τσαρούχη – 30′
Φώτος Λαμπρινός, Ελλάδα

13:00
Πανόραμα του Αιώνα – 1ο επεισόδιο (1895-1900) – 35′
Φώτος Λαμπρινός, Λέων Λοΐσιος, Ελλάδα

13:00
Σεργκέι Παρατζάνωφ, ο εξόριστος – 35′
Φώτος Λαμπρινός, Ελλάδα

15:30
Επιστροφή στη Μήλο – 80′
Νίκος Αλπαντάκης, Ελλάδα

17:30
Στο δρόμο για το σχολείο – 81′
Ορχάν Εσκικέι, Εζγκύρ Ντογάν, Τουρκία

20:00
Η βασίλισσα κι εγώ – 89′
Ναχίντ Πέρσον Σαρβεστανί, Σουηδία

22:30
Cyclown Circus – 72′
Δημήτρης Σφυρής, Ελλάδα

22:30
Βγήκαμε από τα ρούχα μας – 27′
Έλλη Ζερμπίνη, Ελλάδα

ΣTAYPOΣ TOPNEΣ

12:30
Γκούσταβ Κλούτσις. Η άνοδος και η πτώση ενός καλλιτέχνη – 88′
Πέτερις Κρίλοφς, Λετονία

14:30
SOS Ζώα σε κίνδυνο – 26′
Άγγελος Κοβότσος, Ελλάδα

14:30
Οι κρεμαστοί κήποι της Σάντα Εμίλια – 60′
Φλόορ Κόι, Σιμπέλ Μπιλγκίν, Ολλανδία

17:00
Αναζητώντας τον πατέρα – 40′
Ζάντρα Λερ, Αυστρία

17:00
Τομέας 60: Εθνικό Νεκροταφείο του Άρλινγκτον – 53′
Τζον Άλπερτ, Μάθιου Ο’Νιλ, ΗΠΑ

19:30
Charisma x – Iannis Xenakis – 62′
Έφη Ξηρού, Ελλάδα

19:30
Ο Θόδωρος Αγγελόπουλος γυρίζει τη «Σκόνη του χρόνου» – 47′
Νίκος Λυγγούρης, Γερμανία

22:00
Φλερτάροντας την Κόντι – 107′
Σεμπάστιαν Ντόγκαρτ, ΗΠΑ

Πρόγραμμα Προβολών :

Δευτέρα, 16 Μαρτίου 2009

image

Αλήθεια, να το κάνω; / Ισμαΐλ Νετζμί

ΑΚΜΗ

13:00
Το απόρρητο – 81′
Πίτερ Γκάλισον, Ρομπ Μος, ΗΠΑ

15:30
Η καρδιά της φάμπρικας – 129′
Βίρνα Μολίνα, Ερνέστο Αρδίτο, Αργεντινή

18:00
Αντουάν – 82′
Λάουρα Μπάρι, Καναδάς

20:30
Επιστροφή στη Μήλο – 80′
Νίκος Αλπαντάκης, Ελλάδα

ΓΚΑΙΤΕ

13:00
Η μητέρα – 80′
Αντουάν Κατέν, Ελβετία

15:30
Η μοναχική ζωή των γερανών – 27′
Ίβα Ουέμπερ, Μεγ. Βρετανία

15:30
Οι σοφέρ της Αποκάλυψης – 52′
Αλεξάντρου Σόλομον, Ρουμανία

18:00
Κρίση του Καπιταλισμού «Τι σημαίνει να ζει κανείς;» – 59′
Γιώργος Κεραμιδιώτης, Ελλάδα

18:00
Το βλέμμα του ζώου – 16′
Άγγελος Πανάγου, Ελλάδα

20:30
Γερές ρίζες: Το όραμα της Ουανγκάρι Μαθάι – 80′
Λίσα Μέρτον, Άλαν Ντέιτερ, ΗΠΑ

OΛYMΠION

15:00
Αλήθεια, να το κάνω; – 86′
Ισμαΐλ Νετζμί, Τουρκία

17:30
Ελάτε να βγάλουμε λεφτά – 107′
Έρβιν Βάγκενχοφερ, Αυστρία

20:00
Γεννημένος χωρίς – 82′
Εύα Νόρβιντ, Μεξικό

22:30
Από τον Όλυμπο στο Έβερεστ – 90′
Παύλος Τσιαντός, Ελλάδα

0:30
RiP: To μανιφέστο του remix – 80′
Μπρετ Γκέιλορ, Καναδάς

ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ

13:00
7915 χλμ – 106′
Νίκολαους Γκαϊράλτερ, Αυστρία

15:30
Αργό πετρέλαιο – 104′
Τζο Μπέρλιντζερ, ΗΠΑ

18:00
100 ώρες του Μάη – 28′
Φώτος Λαμπρινός, Δήμος Θέος, Ελλάδα

18:00
Επισκεφθείτε την Ελλάδα – 25′
Φώτος Λαμπρινός, Ελλάδα

18:00
Ισχύς μου η αγάπη του φακού – 50′
Φώτος Λαμπρινός, Ελλάδα

20:30
Η ζωή στους βράχους – 98′
Αλίντα Δημητρίου, Ελλάδα

23:00
Γιουσού Ν’ Ντουρ: Φέρνω αυτό που αγαπώ – 102′
Ελίζαμπεθ Τσάι Βασαρχέγι, ΗΠΑ

TZON KAΣΣABETHΣ

15:30
Για τη Νάπολη – 51′
Ρόμπερτ Α. Ρούσο, ΗΠΑ

15:30
Το μαγαζάκι της γωνίας – 45′
Χέλγκα Ράκελ Ράφνσντοτιρ, Χέλντα Ρος Γκούντναντοτιρ, Ισλανδία

17:30
Ο πλανευτής του Γράμμου – 26′
Βαγγέλης Ευθυμίου, Ελλάδα

17:30
Ταξίδι στη Ραχίβ – 65′
Τάκης Τουλιάτος, Ελλάδα

20:00
Βαλεντίνο: ο τελευταίος αυτοκράτορας – 95′
Ματ Τάιρναουερ, ΗΠΑ

22:30
Bombing – 27′
Άγγελος Αθανασόπουλος, Δημήτρης Νικολόπουλος, Ελλάδα

22:30
Ρυθμοί και ρίμες – 77′
Νίκος Σκαρέντζος, Ελλάδα

ΣTAYPOΣ TOPNEΣ

12:00
Το Γυμνάσιο Ριζοκαρπάσου – 60′
Νατάσα Λουκά, Κύπρος, Ελλάδα

12:00
Χρυσή Μακεδονία – 60′
Απόστολος Τσιτσούλης, Ελλάδα

14:30
Στο δρόμο για το σχολείο – 81′
Ορχάν Εσκικέι, Εζγκύρ Ντογάν, Τουρκία

17:00
Σέλια η βασίλισσα – 84′
Μάριο ντε Βαρόνα, Τζο Καρντόνα, ΗΠΑ

19:30
Persona Non Grata – 90′
Φάμπιο Ούιτακ, Βέλγιο

22:00
Gender Pop – 40′
Κωνσταντίνος Γιάνναρης, Ελλάδα

22:00
Schoolwave on the Rocks – 43′
Αλέξανδρος Γραμματόπουλος, Ελλάδα

Πρόγραμμα Προβολών:

Τρίτη, 17 Μαρτίου 2009

image

Νίκος Καζαντζάκης – Ακροβάτης πάνω από
το χάος / Λευτέρης Χαρωνίτης

ΑΚΜΗ

11:00
Χαρείτε τη φτώχεια σας – 90′
Ρέντζο Μάρτενς, Ολλανδία

13:00
Cyclown Circus – 72′
Δημήτρης Σφυρής, Ελλάδα

13:00
Βγήκαμε από τα ρούχα μας – 27′
Έλλη Ζερμπίνη, Ελλάδα

15:30
Άνθη της Ρουάντα – 24′
Νταβίδ Μουνιόθ, Ισπανία

15:30
Μια ανθούσα επιχείρηση – 52′
Τον βαν Ζάντβορτ, Ολλανδία

18:00
Charisma x – Iannis Xenakis – 62′
Έφη Ξηρού, Ελλάδα

18:00
Ο Θόδωρος Αγγελόπουλος γυρίζει τη «Σκόνη του χρόνου» – 47′
Νίκος Λυγγούρης, Γερμανία

20:30
Gender Pop – 40′
Κωνσταντίνος Γιάνναρης, Ελλάδα

20:30
Schoolwave on the Rocks – 43′
Αλέξανδρος Γραμματόπουλος, Ελλάδα

ΓΚΑΙΤΕ

13:00
Γκούσταβ Κλούτσις. Η άνοδος και η πτώση ενός καλλιτέχνη – 88′
Πέτερις Κρίλοφς, Λετονία

15:30
Κεϊσκάμα – Μια ιστορία αγάπης – 90′
Μίκι Ρεντελίνγκχουις, Νότια Αφρική

18:00
Το Γυμνάσιο Ριζοκαρπάσου – 60′
Νατάσα Λουκά, Κύπρος, Ελλάδα

18:00
Χρυσή Μακεδονία – 60′
Απόστολος Τσιτσούλης, Ελλάδα

20:30
Το δέος της μεγάλης σκιάς – 21′
Μανώλης Δημελλάς, Φίλιππος Αλαβέρας, Ελλάδα

20:30
Φρίξος – 63′
Εμμανουήλ Τσελεντάκης, Ελλάδα

OΛYMΠION

13:00
Με θέα στη θάλασσα – 82′
Νίκι Γκόγκαν, Πολ Ρόουλι, Ιρλανδία

15:00
Η Χάξλεϊ μιλά για τον Χάξλεϊ – 60′
Μαίρη Ανν Μπράουμπακ, ΗΠΑ

15:00
Όλα είναι σχετικά – 75′
Μικέιλα Κροχ, Δανία

17:30
Δεν έχουν τίποτε να χάσουν – 78′
Ζαν Ανρί Μενιέ, Γαλλία

20:00
Ζόρικες θείτσες – 105′
Κιμ Λοντζινότο, Μεγ. Βρετανία

22:30
Zeru Zeru, τα φαντάσματα – 60′
Γιώργος Αυγερόπουλος, Ελλάδα

0:30
SqueezeBox! – 93′
Στιβ Σαπορίτο, Ζακ Σάφερ, ΗΠΑ

ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ

13:00
Το ακορντεόν του διαβόλου – 90′
Στέφαν Σβίτερτ, Ελβετία-Γερμανία

15:30
Οι ήρωες της παραγκούπολης – 42′
Πίτερ Μουρίμι, Ντέιβιντ Γκοφ, Κένυα

15:30
Σιωπηλός μονόλογος – 42′
Χάντι Σύλλα, Τσάρλι Βαν Νταμ, Γαλλία

18:00
Ελάτε να βγάλουμε λεφτά – 107′
Έρβιν Βάγκενχοφερ, Αυστρία

20:30
Μακρινοί αντίλαλοι – 83′
Στέφαν Σβίτερτ, Ελβετία-Γερμανία

23:00
Χωρίς υπότιτλους: ο Λάζλο κι ο Βίλμος – 104′
Τζέιμς Κρεσάνθις, ΗΠΑ

TZON KAΣΣABETHΣ

13:30
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο – 56′
Φώτος Λαμπρινός, Ελλάδα

13:30
Μόσχα – Νοέμβριος 1990. Επιστροφή στο μέλλον – 30′
Φώτος Λαμπρινός, Ελλάδα

15:30
Αναζητώντας τον πατέρα – 40′
Ζάντρα Λερ, Αυστρία

15:30
Τομέας 60: Εθνικό Νεκροταφείο του Άρλινγκτον – 53′
Τζον Άλπερτ, Μάθιου Ο’Νιλ, ΗΠΑ

17:30
Αδελφές της Λίλιθ – 41′
Εμέλ Τσελεμπί, Τουρκία

17:30
Οι σιδηρές κυρίες της Λιβερίας – 52′
Ντάνιελ Γιάνγκι, Σιάτα Σκοτ Τζόνσον, ΗΠΑ

20:00
Αργό πετρέλαιο – 104′
Τζο Μπέρλιντζερ, ΗΠΑ

22:30
Αγαπητέ Ζάκαρι: Γράμμα σ’ ένα γιο για τον πατέρα του – 93′
Κερτ Κένι, ΗΠΑ

ΣTAYPOΣ TOPNEΣ

12:30
Ο άνθρωπος που φυτεύει δέντρα – 55′
Λιν Γιου-χσιέν, Ταϊβάν

12:30
Χαμαιλέοντες, οι τελευταίοι τριακόσιοι – 52′
Άνταμ Σμέντες, Δανία

14:30
Τα παιδιά των ορυχείων – 45′
Ροδρίγο Βάσκες, Μεγ. Βρετανία

14:30
Τρία τάματα για τρεις ψυχές – 43′
Ντιέγο Ριβέρα Κον, Μεξικό

17:00
Μίκης Θεοδωράκης: Το χρώμα της ελευθερίας – Ιχνογραφώντας τα νεανικά χρόνια του συνθέτη (1925-1950) – 117′
Γιάννης Κατωμερής, Ελλάδα

19:30
Νίκος Καζαντζάκης – Ακροβάτης πάνω από το χάος – 98′
Λευτέρης Χαρωνίτης, Ελλάδα

22:00
Άσωτοι γιοι – 86′
Κίμπερλι Ριντ, ΗΠΑ

Πρόγραμμα Προβολών :

Τετάρτη, 18 Μαρτίου 2009

image

Παρασκήνιο: Ανδρέας Εμπειρίκος – Ο ποιητής μέσα από τις εικόνες του / Ηλίας Γιαννακάκης

ΑΚΜΗ

11:00
Masterclass – 57′
Άλτζις Κεμέζις, Καναδάς

13:00
Για τη Νάπολη – 51′
Ρόμπερτ Α. Ρούσο, ΗΠΑ

13:00
Το μαγαζάκι της γωνίας – 45′
Χέλγκα Ράκελ Ράφνσντοτιρ, Χέλντα Ρος Γκούντναντοτιρ, Ισλανδία

15:30
Κάθε βηματάκι – 95′
Τζέιμς Ντ. Στερν, Άνταμ ντελ Ντέο, ΗΠΑ

18:00
Ο πλανευτής του Γράμμου – 26′
Βαγγέλης Ευθυμίου, Ελλάδα

18:00
Ταξίδι στη Ραχίβ – 65′
Τάκης Τουλιάτος, Ελλάδα

20:30
Φλερτάροντας την Κόντι – 107′
Σεμπάστιαν Ντόγκαρτ, ΗΠΑ

ΓΚΑΙΤΕ

13:00
Πετώντας μ’ έναν κινητήρα – 51′
Τζόσουα Ζ. Ουάινσταïν, ΗΠΑ

13:00
Τα παιδιά της πυράς – 73′
Ρατζές Σ. Τζάλα, Ινδία

15:30
Μίκης Θεοδωράκης: Το χρώμα της ελευθερίας – Ιχνογραφώντας τα νεανικά χρόνια του συνθέτη (1925-1950) – 117′
Γιάννης Κατωμερής, Ελλάδα

18:00
Ο άνθρωπος που φυτεύει δέντρα – 55′
Λιν Γιου-χσιέν, Ταϊβάν

18:00
Χαμαιλέοντες, οι τελευταίοι τριακόσιοι – 52′
Άνταμ Σμέντες, Δανία

20:30
Ο Κρις κι ο Ντον: Μια ιστορία αγάπης – 90′
Γκουίντο Σάντι, Τίνα Μασκάρα, ΗΠΑ

OΛYMΠION

13:00
Οι οικειότητες του Σαίξπηρ και του Βίκτωρος Ουγκώ – 80′
Γιουλένε Ολαϊσόλα, Μεξικό

15:00
Ένας δρόμος για τη Μέκκα – Το ταξίδι του Μουχάμαντ Άσαντ – 92′
Γκέοργκ Μις, Αυστρία

17:30
Πλούσιος αδελφός – 97′
Ίνσα Όνκεν, Γερμανία

20:00
T 4 Trouble and the Self Admiration Society – 108′
Δημήτρης Αθυρίδης, Ελλάδα

22:30
Η προδοσία – 96′
Έλεν Κιούρας, ΗΠΑ

0:30
Ανεπιθύμητος μάρτυρας – 87′
Χουάν Χοσέ Λοσάνο, Γαλλία

ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ

13:00
Γαργάλημα στην καρδιά – 84′
Στέφαν Σβίτερτ, Ελβετία-Γερμανία

15:30
Γεννημένος χωρίς – 82′
Εύα Νόρβιντ, Μεξικό

18:00
PilgrIMAGE: προσκύνημα στην εικόνα – 82′
Πίτερ Ουιντόνικ, Μάιρα Μπερτ-Ουιντόνικ, Καναδάς

20:30
Γράμμα στην Άννα – 84′
Έρικ Μπέργκκραουτ, Ελβετία

23:00
Ένοχος μέχρι αποδείξεως του εναντίου – 90′
Ρομπέρτο Ερνάντες, Μεξικό

TZON KAΣΣABETHΣ

13:30
Άρης Βελουχιώτης – Tο δίλημμα – 112′
Φώτος Λαμπρινός, Ελλάδα

15:30
Παρασκήνιο: Ανδρέας Εμπειρίκος – Ο ποιητής μέσα από τις εικόνες του – 51′
Ηλίας Γιαννακάκης, Ελλάδα

15:30
Παρασκήνιο: Ζυλ Ντασέν, ένας αμερικάνος σκηνοθέτης – 51′
Γιώργος Σκεύας, Ελλάδα

18:00
Το αλπικό κόρνο – 77′
Στέφαν Σβίτερτ, Ελβετία-Γερμανία

20:00
Express Scopelitis – Η μάνα των νησιών – 53′
Μανώλης Ι. Καζαμίας, Ελλάδα

20:00
Άρτα. Τα καλάμια του Σάκη. Η νταλίκα του Ηλία. Ο δρόμος για τη Φλώρινα. Φασόλια γίγαντες. – 29′
Γιώργος Ματσίκας

22:30
Οι κληρονόμοι – 90′
Εουχένιο Πολγόβσκι, Μεξικό

ΣTAYPOΣ TOPNEΣ

12:30
Γαλάζιος χρυσός: οι παγκόσμιοι πόλεμοι του νερού – 90′
Σαμ Μπότσο, ΗΠΑ

14:30
Η Μαρίνα των σκουπιδιών – 70′
Ένγκι Ουάσεφ, ΗΠΑ

14:30
Τοργκέ – 52′
Μοχάμαντ Χάσαν Νταμανζάν, Ινδία

17:30
Zeru Zeru, τα φαντάσματα – 60′
Γιώργος Αυγερόπουλος, Ελλάδα

19:30
Από τον Όλυμπο στο Έβερεστ – 90′
Παύλος Τσιαντός, Ελλάδα

22:00
Εμπόλεμη ζώνη: Το Πολύγωνο – 70′
Δημήτρης Γεράρδης, Ελλάδα

Πρόγραμμα Προβολών:

Πέμπτη, 19 Μαρτίου 2009

image

Καπετάν Κεμάλ, ο σύντροφος / Φώτος Λαμπρινός

ΑΚΜΗ

11:00
Παρασκήνιο: Ανδρέας Εμπειρίκος – Ο ποιητής μέσα από τις εικόνες του – 51′
Ηλίας Γιαννακάκης, Ελλάδα

11:00
Παρασκήνιο: Ζυλ Ντασέν, ένας αμερικάνος σκηνοθέτης – 51′
Γιώργος Σκεύας, Ελλάδα

13:00
Γράμμα στην Άννα – 84′
Έρικ Μπέργκκραουτ, Ελβετία

18:00
Νίκος Καζαντζάκης – Ακροβάτης πάνω από το χάος – 98′
Λευτέρης Χαρωνίτης, Ελλάδα

20:30
Αδελφές της Λίλιθ – 41′
Εμέλ Τσελεμπί, Τουρκία

20:30
Οι σιδηρές κυρίες της Λιβερίας – 52′
Ντάνιελ Γιάνγκι, Σιάτα Σκοτ Τζόνσον, ΗΠΑ

OΛYMΠION

13:00
Ρενέ: Το ημερολόγιο του λησμονημένου – 90′
Χελένα Τρζεστίκοβα, Δημοκρατία της Τσεχίας

15:00
Η Μαρίνα των σκουπιδιών – 70′
Ένγκι Ουάσεφ, ΗΠΑ

15:00
Τοργκέ – 52′
Μοχάμαντ Χάσαν Νταμανζάν, Ινδία

17:30
Καπετάν Κεμάλ, ο σύντροφος – 72′
Φώτος Λαμπρινός, Ελλάδα, Τουρκία

20:00
Χωρίς υπότιτλους: ο Λάζλο κι ο Βίλμος – 104′
Τζέιμς Κρεσάνθις, ΗΠΑ

22:30
Θύματα του πλούτου μας – 58′
Καλ Τουρέ, Μάλι, Γαλλία

22:30
Πρόσφυγες στον τόπο τους – 16′
Πίτερ Μουρίμι, Πόλι Ρέντον, Κένυα

0:30
Η κυρία Μερσεντές – 52′
Νταβίντ Φονζαλάζ, Σίμον Γιέγκι, Λουίς Ματαρέ, Ελβετία

0:30
Οι άνδρες της – 70′
Κριστίν Ζιλάρ, Βέλγιο

ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ

13:00
Η φυλή του ακορντεόν – 87′
Στέφαν Σβίτερτ, Ελβετία-Γερμανία

15:30
Γλέντι γενεθλίων ή… Mία βουβή βαλκανική ιστορία – 67′
Φώτος Λαμπρινός, Ελλάδα

18:00
Bells, Threads & Miracles – 65′
Μαριάννα Οικονόμου, Ελλάδα

18:00
Οδύνη: Μικρές ιστορίες ανεργίας – 53′
Γιώργος Χρ. Ζέρβας, Ελλάδα

20:30
Άλλος δρόμος δεν υπήρχε – 87′
Σταύρος Ψυλλάκης, Ελλάδα

23:00
Πίσω απ’ αυτό το μοναστήρι – 120′
Ζιλμπέρ Ννταχάγιο, ΗΠΑ

TZON KAΣΣABETHΣ

15:30
Το οροπέδιο της Εγκλουβής – Κωδικός: ILL 293 – 76′
Ελεονώρα Φιώρου, Ελλάδα

17:30
Οι κεραίες της εποχής μας – Γκούναρ Στόλεσεν – 52′
Ετιέν Νικόλαος Θεοτόκης, Ελλάδα

17:30
Τόπος ζωής – Tόπος μνήμης, το ελληνικό ίδρυμα στο Παρίσι – 56′
Πανδώρα Μουρίκη, Ελλάδα

20:00
Άγριο φως: όταν το πνεύμα συναντά τη δράση – 97′
Βέλκροου Ρίπερ, Καναδάς

22:30
T 4 Trouble and the Self Admiration Society – 108′
Δημήτρης Αθυρίδης, Ελλάδα

ΣTAYPOΣ TOPNEΣ

12:30
Η μέρα μετά την ειρήνη – 81′
Τζέρεμι Γκίλι, Μεγ. Βρετανία

14:30
Το αλπικό κόρνο – 77′
Στέφαν Σβίτερτ, Ελβετία-Γερμανία

17:00
Μπλαστ! – 73′
Πολ Ντέβλιν, ΗΠΑ

19:30
Εθνικός Κήπος – 73′
Απόστολος Καρακάσης, Ελλάδα

22:00
Ποιος φοβάται την Κάθι Άκερ; – 87′
Μπάρμπαρα Κάσπαρ, Γερμανία, Αυστρία

Πρόγραμμα Προβολών:

Παρασκευή, 20 Μαρτίου 2009

image

Τα παιδιά της χορωδίας / Λουκία Ρικάκη

ΑΚΜΗ

11:00
Μπλαστ! – 73′
Πολ Ντέβλιν, ΗΠΑ

13:00
Εμπόλεμη ζώνη: Το Πολύγωνο – 70′
Δημήτρης Γεράρδης, Ελλάδα

15:30
Άλλος δρόμος δεν υπήρχε – 87′
Σταύρος Ψυλλάκης, Ελλάδα

18:00
Οι κεραίες της εποχής μας – Γκούναρ Στόλεσεν – 52′
Ετιέν Νικόλαος Θεοτόκης, Ελλάδα

18:00
Τόπος ζωής – Tόπος μνήμης, το ελληνικό ίδρυμα στο Παρίσι – 56′
Πανδώρα Μουρίκη, Ελλάδα

20:30
Λουίζ Μπουρζουά: η αράχνη, η ερωμένη και το μανταρίνι – 99′
Μάριον Κατζόρι, Αμέι Ουόλακ, ΗΠΑ

ΓΚΑΙΤΕ

13:00
Κολυμπώντας – 90′
Κάρλα Σουμπιράνα, Ισπανία

13:00
Οι κυρίες – 13′
Κριστίνα Αλεξάντρα Βόρος, ΗΠΑ

15:30
Άγριο φως: όταν το πνεύμα συναντά τη δράση – 97′
Βέλκροου Ρίπερ, Καναδάς

18:00
Άρης Βελουχιώτης – Tο δίλημμα – 112′
Φώτος Λαμπρινός, Ελλάδα

20:30
Ποιος φοβάται την Κάθι Άκερ; – 87′
Μπάρμπαρα Κάσπαρ, Γερμανία, Αυστρία

OΛYMΠION

13:00
PilgrIMAGE: προσκύνημα στην εικόνα – 82′
Πίτερ Ουιντόνικ, Μάιρα Μπερτ-Ουιντόνικ, Καναδάς

15:00
Η γοργόνα και ο δύτης – 86′
Μερσέδες Μονκάδα Ροδρίγες, Μεξικό-Ισπανία

17:30
Επιστροφή στην Αφρική – 97′
Ότμαρ Σμίντερερ, Αυστρία

17:30
Σκλάβοι – 15′
Χάνα Χάιλμπορν, Νταβίντ Αρόνοβιτς, Σουηδία

20:00
Αγάπη και θετικότητα – 12′
Πίτερ Μουρίμι, Κένυα

20:00
Ουμότζα, το χωριό όπου οι άνδρες απαγορεύονται – 52′
Ζαν Κρουσιγιάκ, Ζαν-Μαρκ Σενκλέρ, Γαλλία

22:30
Η αγωνία και η έκσταση του Φιλ Σπέκτορ – 103′
Βίκραμ Τζαγιάντι, Μεγ. Βρετανία

0:30
Πλούσιος αδελφός – 97′
Ίνσα Όνκεν, Γερμανία

ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ

13:00
Το ακορντεόν του διαβόλου – 90′
Στέφαν Σβίτερτ, Ελβετία-Γερμανία

15:30
100 ώρες του Μάη – 28′
Φώτος Λαμπρινός, Δήμος Θέος, Ελλάδα

15:30
Επισκεφθείτε την Ελλάδα – 25′
Φώτος Λαμπρινός, Ελλάδα

15:30
Ισχύς μου η αγάπη του φακού – 50′
Φώτος Λαμπρινός, Ελλάδα

18:00
Λουόμενοι – 46′
Εύα Στεφανή, Ελλάδα

18:00
Φιλό και Μαρίνα – 74′
Καλλιόπη Λεγάκη, Ελλάδα

20:30
Λήθη – 93′
Χέντι Χόνιγκμαν, Ολλανδία

23:00
Θύματα του πλούτου μας – 58′
Καλ Τουρέ, Μάλι, Γαλλία

23:00
Πρόσφυγες στον τόπο τους – 16′
Πίτερ Μουρίμι, Πόλι Ρέντον, Κένυα

TZON KAΣΣABETHΣ

13:30
Καπετάν Κεμάλ, ο σύντροφος – 72′
Φώτος Λαμπρινός, Ελλάδα, Τουρκία

15:30
Masterclass – 57′
Άλτζις Κεμέζις, Καναδάς

17:30
Όνειρα από χαβιάρι – 58′
Ντράγκαν Νίκολιτς, Σερβία

17:30
Τρεις άνδρες και μια λίμνη – 52′
Λάιλα Πακαλνίνα, Μάρις Μασκάλανς, Λετονία

20:00
Έρωτας κατά παραγγελία – 59′
Γιάνους Μετς, Δανία

20:00
Ο παράδεισος δεν μπορεί να περιμένει – 59′
Γιάνους Μετς, Δανία

22:30
Η εποχή των ηλιθίων – 89′
Φράνι Άρμστρονγκ, Μεγ. Βρετανία

ΣTAYPOΣ TOPNEΣ

12:30
Τα παιδιά της χορωδίας – 68′
Λουκία Ρικάκη, Ελλάδα

12:30
Το κέντρο του σύμπαντος – 15′
Γιώργος Πατεράκης, Ιορδάνης Καραϊσαρίδης, Ελλάδα

14:30
Ματωμένες Δευτέρες και φραουλόπιτες – 87′
Κόκο Σράιμπερ, Ολλανδία

17:00
Τo δάσος που χορεύει – 76′
Μπρις Λενέ, Μεγ. Βρετανία

19:30
Κόντρα στο ρεύμα – 97′
Μπεν Κέμπας, Γερμανία

22:00
Katrina Music – 58′
Τζέιμς Μπρουκ, Χρόνης Πεχλιβανίδης, Ελλάδα

22:00
Kreuzberg 36 – 49′
Αγγελική Αριστομενοπούλου, Ελλάδα

Πρόγραμμα Προβολών:

Σάββατο, 21 Μαρτίου 2009

image

Λουόμενοι / Εύα Στεφανή

ΑΚΜΗ

11:00
Express Scopelitis – Η μάνα των νησιών – 53′
Μανώλης Ι. Καζαμίας, Ελλάδα

11:00
Άρτα. Τα καλάμια του Σάκη. Η νταλίκα του Ηλία. Ο δρόμος για τη Φλώρινα. Φασόλια γίγαντες. – 29′
Γιώργος Ματσίκας

13:00
Έρωτας κατά παραγγελία – 59′
Γιάνους Μετς, Δανία

13:00
Ο παράδεισος δεν μπορεί να περιμένει – 59′
Γιάνους Μετς, Δανία

15:30
Katrina Music – 58′
Τζέιμς Μπρουκ, Χρόνης Πεχλιβανίδης, Ελλάδα

15:30
Kreuzberg 36 – 49′
Αγγελική Αριστομενοπούλου, Ελλάδα

18:00
Δεν έχουν τίποτε να χάσουν – 78′
Ζαν Ανρί Μενιέ, Γαλλία

20:30
Εθνικός Κήπος – 73′
Απόστολος Καρακάσης, Ελλάδα

ΓΚΑΙΤΕ

15:30
Όνειρα από χαβιάρι – 58′
Ντράγκαν Νίκολιτς, Σερβία

15:30
Τρεις άνδρες και μια λίμνη – 52′
Λάιλα Πακαλνίνα, Μάρις Μασκάλανς, Λετονία

18:00
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο – 56′
Φώτος Λαμπρινός, Ελλάδα

18:00
Μόσχα – Νοέμβριος 1990. Επιστροφή στο μέλλον – 30′
Φώτος Λαμπρινός, Ελλάδα

20:30
Η Χάξλεϊ μιλά για τον Χάξλεϊ – 60′
Μαίρη Ανν Μπράουμπακ, ΗΠΑ

20:30
Όλα είναι σχετικά – 75′
Μικέιλα Κροχ, Δανία

OΛYMΠION

13:00
Επιστροφή στην Αφρική – 97′
Ότμαρ Σμίντερερ, Αυστρία

13:00
Σκλάβοι – 15′
Χάνα Χάιλμπορν, Νταβίντ Αρόνοβιτς, Σουηδία

15:00
Λήθη – 93′
Χέντι Χόνιγκμαν, Ολλανδία

0:30
Βίντεο Βιρμανία – Ρεπορτάζ από μια κλειστή χώρα – 84′
Άντερς Έστεργκαρντ, Δανία

ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ

15:30
Μακρινοί αντίλαλοι – 83′
Στέφαν Σβίτερτ, Ελβετία-Γερμανία

18:00
Αγάπη και θετικότητα – 12′
Πίτερ Μουρίμι, Κένυα

18:00
Ουμότζα, το χωριό όπου οι άνδρες απαγορεύονται – 52′
Ζαν Κρουσιγιάκ, Ζαν-Μαρκ Σενκλέρ, Γαλλία

20:30
Kassim the Dream – 87′
Κιφ Ντέιβιντσον, ΗΠΑ, Γερμανία

23:00
Ανεπιθύμητος μάρτυρας – 87′
Χουάν Χοσέ Λοσάνο, Γαλλία

TZON KAΣΣABETHΣ

13:30
Λουίζ Μπουρζουά: η αράχνη, η ερωμένη και το μανταρίνι – 99′
Μάριον Κατζόρι, Αμέι Ουόλακ, ΗΠΑ

15:30
Μουσικοί παρτιζάνοι – 53′
Μίροσλαβ Ντεμπίνσκι, Πολωνία

15:30
Το αγρόκτημα της μητέρας μου – 55′
Ίλζε Μπούρκοφσκα Γιάκομπσεν, Νορβηγία

17:30
Ένοχος μέχρι αποδείξεως του εναντίου – 90′
Ρομπέρτο Ερνάντες, Μεξικό

20:00
Ρενέ: Το ημερολόγιο του λησμονημένου – 90′
Χελένα Τρζεστίκοβα, Δημοκρατία της Τσεχίας

22:30
Η αγωνία και η έκσταση του Φιλ Σπέκτορ – 103′
Βίκραμ Τζαγιάντι, Μεγ. Βρετανία

ΣTAYPOΣ TOPNEΣ

12:30
Κόντρα στο ρεύμα – 97′
Μπεν Κέμπας, Γερμανία

14:30
Bells, Threads & Miracles – 65′
Μαριάννα Οικονόμου, Ελλάδα

14:30
Οδύνη: Μικρές ιστορίες ανεργίας – 53′
Γιώργος Χρ. Ζέρβας, Ελλάδα

17:00
Λουόμενοι – 46′
Εύα Στεφανή, Ελλάδα

17:00
Φιλό και Μαρίνα – 74′
Καλλιόπη Λεγάκη, Ελλάδα

19:30
Τυφλές αγάπες – 77′
Γιουράι Λέχοτσκι, Σλοβακία

22:00
Χαρταετοί – 79′
Μπεάτα Τζάνοβιτς, Πολωνία

Πρόγραμμα Προβολών :

Κυριακή, 22 Μαρτίου 2009

image

Σεργκέι Παρατζάνωφ, ο εξόριστος / Φώτος Λαμπρινός

ΑΚΜΗ

11:00
Μουσικοί παρτιζάνοι – 53′
Μίροσλαβ Ντεμπίνσκι, Πολωνία

11:00
Το αγρόκτημα της μητέρας μου – 55′
Ίλζε Μπούρκοφσκα Γιάκομπσεν, Νορβηγία

13:00
Το οροπέδιο της Εγκλουβής – Κωδικός: ILL 293 – 76′
Ελεονώρα Φιώρου, Ελλάδα

15:30
Η ζωή στους βράχους – 98′
Αλίντα Δημητρίου, Ελλάδα

18:00
Τα παιδιά της χορωδίας – 68′
Λουκία Ρικάκη, Ελλάδα

18:00
Το κέντρο του σύμπαντος – 15′
Γιώργος Πατεράκης, Ιορδάνης Καραϊσαρίδης, Ελλάδα

20:30
Ο παράδεισος της Σάντρα – 74′
Μαριάν Ρουσί, Γαλλία

ΓΚΑΙΤΕ

13:00
Χαρταετοί – 79′
Μπεάτα Τζάνοβιτς, Πολωνία

15:30
Ματωμένες Δευτέρες και φραουλόπιτες – 87′
Κόκο Σράιμπερ, Ολλανδία

18:00
Ο Πειραιάς του Γιάννη Τσαρούχη – 30′
Φώτος Λαμπρινός, Ελλάδα

18:00
Πανόραμα του Αιώνα – 1ο επεισόδιο (1895-1900) – 35′
Φώτος Λαμπρινός, Λέων Λοΐσιος, Ελλάδα

18:00
Σεργκέι Παρατζάνωφ, ο εξόριστος – 35′
Φώτος Λαμπρινός, Ελλάδα

20:30
Ζόρικες θείτσες – 105′
Κιμ Λοντζινότο, Μεγ. Βρετανία

OΛYMΠION

15:00
Κολυμπώντας – 90′
Κάρλα Σουμπιράνα, Ισπανία

15:00
Οι κυρίες – 13′
Κριστίνα Αλεξάντρα Βόρος, ΗΠΑ

17:30
Πίσω απ’ αυτό το μοναστήρι – 120′
Ζιλμπέρ Ννταχάγιο, ΗΠΑ

20:00
Η μέρα μετά την ειρήνη – 81′
Τζέρεμι Γκίλι, Μεγ. Βρετανία

22:30
Χαρείτε τη φτώχεια σας – 90′
Ρέντζο Μάρτενς, Ολλανδία

0:30
Ο Κρις κι ο Ντον: Μια ιστορία αγάπης – 90′
Γκουίντο Σάντι, Τίνα Μασκάρα, ΗΠΑ

ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ

15:30
Γαργάλημα στην καρδιά – 84′
Στέφαν Σβίτερτ, Ελβετία-Γερμανία

18:00
Οι οικειότητες του Σαίξπηρ και του Βίκτωρος Ουγκώ – 80′
Γιουλένε Ολαϊσόλα, Μεξικό

20:30
Οι ήρωες της παραγκούπολης – 42′
Πίτερ Μουρίμι, Ντέιβιντ Γκοφ, Κένυα

20:30
Σιωπηλός μονόλογος – 42′
Χάντι Σύλλα, Τσάρλι Βαν Νταμ, Γαλλία

23:00
Η προδοσία – 96′
Έλεν Κιούρας, ΗΠΑ

TZON KAΣΣABETHΣ

13:30
Τo δάσος που χορεύει – 76′
Μπρις Λενέ, Μεγ. Βρετανία

15:30
Γαλάζιος χρυσός: οι παγκόσμιοι πόλεμοι του νερού – 90′
Σαμ Μπότσο, ΗΠΑ

17:30
Η εποχή των ηλιθίων – 89′
Φράνι Άρμστρονγκ, Μεγ. Βρετανία

20:00
Βίντεο Βιρμανία – Ρεπορτάζ από μια κλειστή χώρα – 84′
Άντερς Έστεργκαρντ, Δανία

22:30
SqueezeBox! – 93′
Στιβ Σαπορίτο, Ζακ Σάφερ, ΗΠΑ

ΣTAYPOΣ TOPNEΣ

12:30
Στην άκρη του κόσμου – 97′
Νταν Στόουν, ΗΠΑ

14:30
Τα παιδιά των φρεατίων – 117′
Τάρο Τακαχάσι, Ιαπωνία

17:00
Οι κληρονόμοι – 90′
Εουχένιο Πολγόβσκι, Μεξικό

19:30
Κατασκευάζοντας συναίνεση: Ο Νόαμ Τσόμσκι και τα ΜΜΕ (Μέρος A’: Ο έλεγχος της σκέψης σε μια δημοκρατική κοινωνία/Μέρος B’: Ενεργοποιώντας τη διαφωνία) – 167 (95 & 72)’
Πίτερ Ουιντόνικ, Μάρκ Άκμπαρ, Καναδάς

22:00
Η κυρία Μερσεντές – 52′
Νταβίντ Φονζαλάζ, Σίμον Γιέγκι, Λουίς Ματαρέ, Ελβετία

22:00
Οι άνδρες της – 70′
Κριστίν Ζιλάρ, Βέλγιο

Σχολιάστε

Εισάγετε τα παρακάτω στοιχεία ή επιλέξτε ένα εικονίδιο για να συνδεθείτε:

Λογότυπο WordPress.com

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό WordPress.com. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Φωτογραφία Twitter

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Twitter. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Φωτογραφία Facebook

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Facebook. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Σύνδεση με %s

Ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για την εξάλειψη των ανεπιθύμητων σχολίων. Μάθετε πως επεξεργάζονται τα δεδομένα των σχολίων σας.